Zimné varenie a pekný mrazivý deň -6C:
Kamaráti konečne prišla poriadna zima, vonku napadalo 20-25cm čerstvého snehu a riadne prituhlo. Cez deň cca -6°C v noci až -10°C. Ideálne počasie na preskúšanie zálesáckych zručností a zimné varenie v prírode. Nabalil som nejaké mäsko, zemiaky, čajík a samozrejme kafíčko a hybaj do lesa. Ešte pred nájdením táboriska som skontroloval moje solisko a doplnil zveri kukuričku a jabĺčka. Teraz keď je pod snehom sa im potrava hľadá ťažko a určite si na tom pochutia.
Posledný jesenný bushcraft:
Kamaráti máme tu koniec novembra a príroda sa začína pripravovať na zimný spánok. Lístie zo stromov pomaličky všetko opadlo a nad ránom prichádzajú prvé mrazíky. My sme sa s manželkou vybrali na poslednú jesennú výpravu do našich hôr. Máme nabalené kuracie krídelká v marináde, ktoré budeme pripravovať na ohníku.
Zimný bushcraft deň na horách:
Kamaráti v noci nám opäť trocha nasnežilo a ja sa zberám na pravý zimný bushcraftový deň v prírode. Máme január a v prírode vládne prává zimná atmosféra. Keďže napadlo dosť snehu doma si nabalím potrebné vybavenie a nezabúdam ani na kukuricu pre lesnú zver. Tá to má v tomto období naozaj ťažké, takže je super keď jej občas niečo donesiete.
Vianočný bushcraft:
Kamaráti máme tu opäť Štedrý deň a tak ako každý rok aj dnes sa vyberám do prírody zaniesť lesnej zvery nejaké dobroty. Keďže sa topí sneh a všade je kopa blata nahodím si vyššie kanady. Ruksak mám nabalený kukuricou a jabĺčkami hor sa do lesa. V prírode je dnes dosť veterno, takže musím dávať pozor na padajúce konáre. Škoda, že sa roztopil sneh a v prírode nepanuje pravá zimná atmosféra.
Prvý zimný bushcraft:
Kamaráti vonku nám konečne poriadne prituhlo a mi sa tak konečne môžeme vybrať na prvý zimný bushcraft. Naše prvé stanovisko je neďaleko menšej riečky. Mierim tu pre hľuzy slnečnice hľuznatej tzv. Topinambur. Viac o tejto zaujímavej rastlinke si môžete prečítať v nasledujúcom článku: Topinambur. Vytrhnem si pár koreňov, pod ktorými sa nachádzajú hľuzy. Tie sa dnes chystáme upiecť na ohni.